Dr n. med.

Beata Budzyńska

Specjalista Dermatolog-Wenerolog
Dermatolog-Wenerolog lublin

O mnie

Jestem dermatologiem z powołania i od ponad 20 lat zajmuję się leczeniem chorób skóry, włosów oraz paznokci. Bliskie jest mi holistyczne podejście do dermatologii, czyli traktowanie pacjenta całościowo, począwszy od uważnego wysłuchania, poprzez staranne badanie, diagnostykę, skończywszy na spersonalizowanym leczeniu.

Staram się, aby to leczenie było „skrojone na miarę”- odpowiednie do wieku, trybu życia, indywidualnych potrzeb i możliwości. Bardzo ważna jest dla mnie satysfakcjonująca współpraca z pacjentem oraz to, żeby zaplanowany dla niego schemat leczenia był rozumiany, akceptowany i jak najmniej kojarzył się z uciążliwym obowiązkiem.

W dermatologii pasjonuje mnie wiele zagadnień,takich jak trądzik powikłany chorobami endokrynologicznymi i metabolicznymi, badanie dermatoskopowe zmian skórnych oraz trichoskopowe w kontekście leczenia wypadania włosów i łysienia, wykorzystanie technik kwasowych do leczenia blizn, i wiele innych.

W swojej pracy dużą wagę przykładam do tego, jak pomóc pacjentowi, uwzględniając w jego leczeniu odpowiednią dietę, zmianę trybu życia, dobranie pielęgnacji, zabiegów, czy wykorzystanie najnowszych odkryć naukowych, w tym choćby regulacji mikrobiomu jelit i skóry.

Jednym słowem: leczenie dermatologiczne może nie tylko leczyć , ale też promować zdrowe nawyki i….upiększać.

Zapraszam!

Nasi specjaliści

  • Wszyscy
  • Dermatolodzy
  • Dietetycy
  • Endokrynolodzy
  • Fizjoterapeuci
  • Ginekolodzy
  • Medycyna estetyczna
Ginekolog-położnik
Specjalista Medycyny Estetycznej
Ginekolog-położnik
Specjalista Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. W trakcie specjalizacji z Endokrynologii
Specjalista ginekologii i położnictwa
Ginekolog - położnik